По Рафаел Надал и Милош Раониќ одлучи да не настапува на овогодинешното издание на Вимбпдон.

Канаѓанецот има повреда на листот и се реши на овој потег затоа што сеуште не е доволно залечен.

„Секоја година ја темпирам формата за Вимблдон. Оваа не можев да го сторам тоа затоа што имам повреда на листот. Нема да стигнам на време да се опоравам и затоа не сакам ништо да ризикувам“ – изјави Раониќ.

sportmedia.mk