Првиот човек на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи по пласманот во полуфиналето во Лигата на шампионите отворено зборуваше за Нејмар и Мбапе, и можноста да го продолжи договорите.

И Бразилецот се огласи на оваа тема, за ЕСПН порача:

„Нема потреба повеќе да се зборува за тоа дали ќе го продолжам договорот. Се чувствувам добро тука, ПСЖ е како мој дома и многу сум посреќен од претходно“, рече Нејмар.

Бразилската ѕвезда наскоро ќе потпише нов договор со важност до 2026 година.

Нејмар во ПСЖ дојде во 2017 година од Барселона за рекордни 222 милиони евра.

sportmedia.mk