И легендарниот фудбалер на Јувентус, Александро Дел Пиеро се огласи по елиминацијата на италијанскиот тим во Лигата на шампионите. Тој како останатите се придружи на критиките испратени на адреса на Кристијано Роналдо.

sportmedia.mk