По се изгледа како што стојат работите Филип Гачевски ќе ја продолжи кариерата во Турција.

Пред неколку дена се појави информација дека Кочаелиспор преговара за трансфер на екс голманот на Вардар, а сега во игра е и Бурсаспор.

Гачевски во минатата сезона беше дел од Енозис, каде што имаше заебележителни настапи. Во минатото го чуваше голот на Вардар, Брегалница, Австрија Луштенау и Мура.

 

sportmedia.mk