Хрватскиот клуб Шибеник му врачил отказ на својот тренер Крунислав Рендулиќ неколку дена после минималниот пораз од Хајдук во Сплит.

Шибеник оваа година е во лоша форма, испадна од Купот, а до неодамна беше вистинска сензација, откако успеа да ги победи Динамо, Хајдук и Ријека.

Интересно е тоа што овој тренер добил отказ преку СМС порака пред утринскиот тренинг.

„Тоа е фудбал и легитимно право на сопственикот на клубот. Но, сметам дека направив многу за клубот. Се вративме во Прва лига, добро стоиме на табела, и покрај кризата. Ги добивме и Хајдук и Динамо на гости. Сега одам дома да одморам“, истакнал Рендулиќ.

sportmedia.mk