Хрватите уловени во „машки муабети“: Види ја онаа десно, ме масираше вчера (ВИДЕО)

Интересно видео го привлече внимението на хрватската јавност во кое дефанзивците на „коцкестите", Ловрен и Врсаљко говорат меѓу себе за време на прес конверенција пред натпреварот против Русија за време на Светското првенство.
И не би било толку интересно она што фудбалерите си го шепкаат меѓу себе, да не се помачиле новинарите за да ги извадат зборовите на Ловрен кои без негова желба завршиле во микрофонот, па сега сите можат да го слушнат како на соиграчот Шиме Врсаљко му објаснува која девојка го масирала.

– Онаа таму десно, вчера ме масираше, му вели Ловрен на Врсаљко, кој некако се воздржа од реакција.

Поврзани

Најнови вести

Коментари