Еден од водечките луѓе на Црвена Звезда, спортскиот директор Митар Мркела не замина со остатокот од експедицијата во Милано, каде што денеска Звезда го игра реванш дуелот од Лигата на Европа против Милан, туку замина во болница. Причината за тоа е фактот што Мркела појавил симптоми на Ковид 19, а бидејќи тој веќе има историја на некакви срцеви заболувања ништо не сакал да ризикува.

Српските медиуми јауваат дека Мркела веќе примил една доза на вакцина против овој вирус, но дека ете и покрај тоа добил некакви симптоми.

 

sportmedia.mk