Проблемите за Холандија пред ЕП и натаму продолжуваат, откако утринава од кампот на репрезентацијата стигна вест дека ќе мора да настапат на ЕУРО без еден од клучните играчи во средниот ред, Ван де Бик.

Ова е ново откажување за Холандија, која претходно остана и без услугите на голманот Јеспер Силесен поради позитивен тест на ковид-19.

Селекторот Де Бур нема да повикува нов играч на негово место.


sportmedia.mk