Мексиканскиот напаѓач Раул Хименез го постигна својот прв гол по успешната рехабилитација од ужасната скршеница на черепот. 30-годишниот голгетер на Вулверхемптон, денеска заигра за „волците“ на пријателски меч со Стоук и беше стрелец на голот за гостите во ремито, 1:1.

Хименез не беше на терените од ноември кога се судри со Давид Луиз од Арсенал во раната фаза на мечот. Тој се опоравуваше долго и на изненадувањ ена многумина, подготвен се појави во тренинг базата на клубот непосредно на стартот на подготовките за новата сезона.

sportmedia.mk