Себастијан Херера, колумбискиот фудбалер со македонски пасош, и член на МТК, се најде во тимот на најдобрите играчи на изминатото коло во Унгарија.

Херера кој игра во одлична форма со МТК, заедно со Бојан Миовски, го „срушија“ МОЛ Фехервар на Висар Муслиу. На тој меч Миовски даде и гол за 1:1, а потоа тимот стигна до 1:2 и до конечен триумф.

 

sportmedia.mk