Македонскиот интернационалец Себастијан Херера со погодок му донесе на својот тим МТК следна фаза во националниот куп на Унгарија. Натурализираниот колумбиец, погоди во првото полувреме од мечот против Дебрецин на гостински терен, а потоа домашните преку Џуџак успеаја, да израмна. Варга ги постави конечните 1:2.
Бојан Миовски влезе во 72. минута од мечот за да помогне да се оствари оваа значајна победа.

 

sportmedia.mk