По пауза од еден месец на терен в понеделник ќе се врати колумбискиот интернационалец од редовите на Тотенхем, Хамес Родригез. Ова го објави менаџерот на тимот, Карло Анџелоти кој потврди дека ќе го има напаѓачот на располагање. Тој пак последен пат беше во составот на Евертон во поразот од Ливерпул 2:0.

“Хамес е здрав и тренира за време на паузата за меѓународни натпревари. За нас е многу важно не само да играме, туку и да бидеме во добра форма. Со него, нашиот напад секако се издига за едно ниво”, изјави италијанскиот стратег.

Евертон в понеделник на домашен терен се среќава со Кристал Палас.

 

sportmedia.mk