Идниот директор на Баерн Минхен, Оливер Кан, одговори за можноста Ерлинг Халанд да се пресели во Баерн Минхен. Тој клуб, Реал Мадрид и Манчестер Сити се појавија како најсериозни кандидати за потписот на Норвежанецот.

Меѓутоа Кан рече дека трансфер во Баерн на Халанд засега не е можен, а ја објасни и причината.

„Луѓето треба да знаат дека можноста за Халанд да дојде во Баерн е никаква. Тој чини над 100 милиони евра, и тоа се многу пари за нас“, рече Кан.

sportmedia.mk