Хајдук со 0:1 го совлада тимот на Ријека на гости, во драматичен финиш во кој Ријека промаши пенал за израмнување. Во домашиот тим како стартер беше Дарко Велковски, но на полувремето остана во соблекувалната.

За гостите, пак, Јани Атанасов прво почна од клупата за резерви, за да влезе во вториот дел во 81. минута.

Хајдук со оваа победа му се доближи на тимот на Ријека на три бода, и натпревар помалку.

 

sportmedia.mk