Аријан Адеми и Стефан Ристовски беа водечки дел од тимот на Динамо Загреб кој предмалку на гостувањето во Сплит во големото Хрватско дерби успеа да одиграа 1:1 против домашниот Хајдук.

И Адеми и Ристовски одиграа одчичен меч и во напад и во дефанзива, а Адеми во самиот финиш имаше шут кој можеше да донесе и три бода.

На спротивната страна Јани Атанасов целиот меч го одгледа од клупата за резервни играчи.

 

sportmedia.mk