Хабиб Нурмагомедов и официјално објави крај на својата ММА кариера. По разговорот со шефот на УФЦ, Дани Вајт, Лас Вегас и двајцата ја потврдија истата информација.

„Вајт, ти благодарам брате, како и на комплетниот УФЦ за пружената шанса. Го променивте животот на многумина поради овој спорт. Никогаш нема да го заборавам твојот однос кон мене, мојот татко тоа не го заборави и моите синови ќе го памтат тоа. Денеска имавме разговор како вистински мажи. Благодарност до комплетниот тим, спаринг партнерите и навивачите. Се надеваме дека ќе ја прифатите и разберете мојата одлука“, порача Хабиб.

 

sportmedia.mk