Често пати шпанските медиуми известуваат за атмосферата во тимот, а според нив односот меѓу Антонио Гризман и Лионел Меси бил на завидно ниво. Но, се чини дека нивните зборови се точни, истите ги потврди Гризман во интервју пред почетокот на ЕУРО 202о.

„Имаме добар однос. Супер се сложуваме, понекогаш и се допишуваме, а често комуницираме на тренинг. Со него на теренот е се полесно, дајте му диња, тој ќе ја претвори во кавијар“, изјави Гризман, кој призна дека на почетокот на сезоната не бил среќен бидејќи седел на клупата за резерви. 

 

sportmedia.mk