Нашиот најдобар фудбалер, Горан Пандев на социјалните мрежи сподели фотографија која ја пренесува информацијата дека тој денеска ја примил вакцината против коронавирусот.

Во Италијанската Серија А, очигледно дека сите фудбалери мора да го минат овој процес, па со оглед на фактот што Гранде одлучи да биде активен уште една година, секако дека мораше и тој да ја прими вакцината.

 

The post „Гранде“ се заштити од Ковид appeared first on sportmedia.mk.

 

sportmedia.mk