Како што јавуваат попладнево медиумите во Италија, се чини дека трансферот на Пол Погба во Јуве е готова работа. Менаџерот на играчот и челниците на Јуве имале средба на која било договорено Погба да биде платен со 8 милиони евра годишно плус 2 милиони низ разни бонуси.

Договорот ќе биде потпишан на четири години. Останува само да почекаме на официјалната потврда од страна на Јуве.

Инаку договорено е репрезентатовецот на Франција на 1 јули да се јави во клупските простории.

Ова ќе биде негово враќање во Јуве, познато е дека пред шест години тој од Торино направи трансфер во Манчестер Јунајтед.

sportmedia.mk