Реновираниот дом на Реал (М), стадионот „Сантијаго Бернабеу“ вечерва гореше.

Шпанските медиуми потврдуваат, како и бројни снимки од местото на настанот, но причините и деталите не се познати. Според пишувањата, не се работи за ништо сериозно, а пожарот се случил околу 20.30 часот.

Пожарникарите пристигнале на местото многу брзо успеале да го изгаснат. Засега не е познато дали има и колкава е штетата.


sportmedia.mk