Даниел Ѓорѓески по завршување на оваа сезона ќе го напушти тимот на Металург и се сели во Унгарија. Македонскиот чувар на мрежата ќе биде задолжен за голот на Будакалас.

Станува збор за тим кој во моментов се наоѓа на 11. место на табелата во унгарскиот шампионат.

Ѓорѓески во Металург дојде во 2019 година, имаше кратка аванутра во Пелистер, а претходно беше дел од тимот на Вардар.

 

sportmedia.mk