Вториот голман на Манчестер Јунајтед, Дин Хендерсон е многу блиску во летниот преоден рок да го напушти „Олд Трафорд“ и да замине во друга средина.

Хендерсон, кој е член на националниот тим на Англија, е незадоволен поради тоа што е резерва на Давид Де Геа, па планира да ја смени средината.

Понудата од Борусија Дортмунд добро ќе ,му дојде на Хендерсон, затоа што кај „милионерите“ ќе добива шанса, со оглед дека од тимот бараат нова „единица“ за идната сезона.

sportmedia.mk