Пред извесно време Изабел Гулар, една од најпосакуваните жени во светот, инаку манекенка од Бразил, се пожали од сопругот Кевин Трап, голманот на Ајнтрахт Фрнкфурт дека кога неговиот тим ќе загуби тогаш нема “забава во кревет“, поточно на Кевин не му е до се*с.

По вчерашното финале во Лига Европа, каде токму Трап беше решавачкиот фактор во пенал – серијата, тој даде една хит изјава, која може да стане легендарна.

Освојување на Лигата на Европа е подобро од се*с. Не знам дали ќе се сложите со мене, но чувството кога ќе го имаш овој пехар во рацете е нешто посебно, подобро од се*с“ кажа голманот на Ајнтрахт Франкфурт.

 

sportmedia.mk