Од женското Светско првенство доаѓа емотивен момент. Убедливата победа на Норвешка над Иран е во сенка на голманката Фатима Бехар Халили.

Таа беше прогласена за играч на мечот, запиша седум одбрани во поразот на Иран од 9-41. Халили ја совладаа емоции, се расплака веднаш штом ја доби наградата. Овој момент ги стопи срцата на сите во салата, па дури и кај Норвежанките.

sportmedia.mk