Големата ѕвезда на Манчестер Сити пристигна во Олимпијакос за рекордна плата, навивачите полудеа (ВИДЕО)

Јаја Туре се врати се врати меѓу црвено-белите!Еден од најдобрите африкански фудбалери повторно е дел од Олимпијакос, клубот од каде се вивна меѓу ѕвездите.

Искусниот играч од средниот ред си замина ова лето од Манчестер Сити без оштета и скоро целиот преоден рок траеше дилемата каде ќе ја продолжи кариерата . . . .

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари