Магазинот „Атлетик“ тврди дека Манчестер Сити може да направи големи промени во тимот за следната сезона. По неуспехот во финалето на Лигата на шампионите, „Атлетик“ пишува дека дури 8 фудбалер се на излезна врата на „Етихад“.

На листата се Рахим Стерлинг, Ријад Марез, Бернард Силва, Габриел Жесус, Ајмерик Лапорт, Жоао Кансело, Родри и Бенџамин Менди.

Што се однесува до новите засилувања, се поселно се шпекулира со името на Хари Кејн, кој веќе најави заминување од Тотенхем и само чека на вистинската понуда од Сити, а жлба на Пеп е и крило на Астон Вила, Џек Грилиш.

sportmedia.mk