Големи проблеми за Карло Анчелоти, голем удар за “кралевите“. Имено Тони Крос, еден од најдобрите фудбалери на Реал Мадрид ќе мора на пауза која ќе трае најмалку еден месц. Причината е повредата на листот на Германецот која ќе го одалечи од зелениот терен.

Раководството на Реал Мадрид попладнево и официјално потврди дека ќе мора екипата да игра без Крос во наредните месец дена. Во најдобар случај тој ќе ги пропушти мечевите од Ла Лига со Алавес, Леванте и Бетис.

 

sportmedia.mk