Во првиот меч од ова коло во шампионатот на Хрватска, тимот на Хајдук забележа триумф од 0:2 на гостински терен кај Локомотива.

Мечот го одбележа прекрасниот гол на Марко Ливаја за 0:1, а потоа гостите во вториот дел преку Наџир зголемија на 0:2.

Јани Атанасов овојпат не доби минутажа туку го проследи целиот меч од клупата за резерви.

sportmedia.mk