Дури сега се гледа што значеше Дембо Дарбо за Шкупи. Имено на крилата на фатнастичниот офанзивец од Гамбија, Шахтјор Солигорск не знае за доста. Осум меча во првенството на Белорусија и осум победи. Постигнати 21 гол од кои дури 9 на екс фудбалерот на Шкупи, кој пред четири месеци од Чаир се пресели во Солигорск.

Сепак она што вчера го направи Дембо Дарбо, и тоа на дербито против Бате Борисов е нешто фантастично. Се играше 20.минута кога Дембо Дарбо постигна велемајсторски гол, се сам направи и испрати “бомба“ во мрежата на Бате Борисов. Гол за 1:0, гол за победа и три големи бода.

sportmedia.mk