Брилјантно

Го успа за 30 секунди: За овој нокаут зборува целиот свет (Видео)

Британскиот УФЦ борец, Марк Диакис, стана хит на друштвените мрежи, откако за 30 секунди го нокаутираше Финецот Тему Пакелан.

Диакис (30) уште на стартот на борбата направи неколку одлични потези, а потоа со лево кроше го патосираше финскиот натпреварувач. Овој потег ги воодушеви присутните во О2 Арената во Лондон, а видеото за кусо време го воодушеви светот.

Ританецот стигна до 12. победа во исто токлу борби, а ова му трет триумф во УФЦ.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари