Го постигна 500. гол во кариерата и тоа каков! За кунг фу мајсторијата на Ибрахимовиќ цел свет бруи (видео)

Маестралниот Ибрахимович го постигнал свој 500. гол во својата блистава кариера.

До импозантната бројка дошол во свој стил, со погодок каков што само тој може да постигне.

Топката долго патувала кон него, а тој во свој стил, со нога право во мрежата на Торонто.

"Бев близу голот, ме потсети кога го дадов во Аљаска...

"Среќен сум поради Торонто, тие ќе бидат запамтени како моја 500. жртва", изјавил после мечот Ибрахимовиќ

https://twitter.com/Squawka/status/1041125731508670464

 

Од активните играчи, 500. и повеќе голови во кариерата, покрај Ибрахимовиќ, постигнале само Меси и Роналдо.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари