Со својот петти гол оваа сезона, Никола Ѓорѓев го најави пресвртот кој Грасхоперс го направи на гости кај Винтертур во победата од 3:2 во мечот од 2. швајцарска лига вечерва.

Домашните водеа со 1:0 и 2:1, пред Ѓорѓев да погоди за второ израмнување во втората минута од второто полувреме и да го најави пресвртот кој стигна со уште еден гол на гостите во завршницата на мечот. Нашиот повремен репрезентативец, покрај петте гола оваа сезона во дресот на Грасхоперс има и 6 асистенции што го прави еден од најкорисните играчи во тимот кој се бори за враќање во елитата на Швајцарија следната сезона.

sportmedia.mk