Никола Ѓорѓев погоди во победата на Грасхоперс над Шафхаузен, и го задржа својот тим на врвот на табелата во втората лига на Швајцарија, и со тоа тимот е блиску до промоција во „елитата“.

Македонскиот интернационалец стрелаше во 39. минута и тоа беше неговиот седми негов гол во сезоната.

sportmedia.mk