Македонскиот интернационалец Никола Ѓорѓев, погоди за Грасхоперс во дуелот со Арау во швајцарскиот шампионат, и со тоа го постигна голот број шест.

Ѓорѓев во судиското надополнување стави печат на победата на Грасхоперс од 4:1 нас својот противник.

Грасхоперс е на првото место на табелата, и на добар пат да се врати во швајцарската „елита“.

 

sportmedia.mk