Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа, утре ги започнува настапите на ИТФ Фјучрсот во Анталија кој се игра за награден фонд од 15.000 долари. Ѓорческа е поставена како прв фаворит на турнирот, па на премиерата за противник ќе ја има квалификантката од Бугарија, Каратанчева.

Ѓорческа е рангирана на 350. место на ВТА листата. Дуелот со Каратанчева е закажан за утре во 11.30 часот.

sportmedia.mk