Адриано Галиани, легендарниот фудбалски функционер од Италија, кој во моментов е прв човек на второлигашот Монца е позитивен на коронавирус.

Клубот ја објави оваа информација додавајќи дека Галиани се чувствува добро, дека нема некои посеириозни симптоми, и дека нормално се наоѓа во изолација.

Ова не е прв случај во таборот на Монца периодов да се појави коронавирусот. Беа позитивни десетина фудбалери, а воедно беше позитивен и првиот човек на клубот, Силвио Берлускони.

Инаку само за потсетување, од лето член на тимот на Монца ќе биде нашиот млад репрезентативец Лука Станковски.

 

 

sportmedia.mk