Играчот на Челзи, Калум Хадсон-Одои би можел во иднина да заигра за друга селекција. Тој има три настапи за Англија, меѓутоа би можел да ги смени боите, и да заигра во иднина за Гана.

Одои е често изоставуван од страна на селекторот Саутгејт, па размислува да го смени националниот дрес. Во Гана сигурно би добивал повеќе шанса. Неговиот татко е од Гана.

„Играв за младите селекции на Англија. Бирав меѓу Гана и Англија, и имав вистински луѓе околу мене кои ме натераа да го одберам дресот на Англија. Гана е мој дом, но ќе видиме.

 

sportmedia.mk