Рома и Аталанта на „Олимпико“ одиграа 1:1. Аталанта немаше само посед на топката, а во другите параметри доминираше, и поведе со голот на Малиновски во 26. минута.

Кристанте му донесе бод на тимот од Рим, и тоа дури кога гостите имаа играч помалку. Кристанте на 15 минути пред крајот израмни. На крајот и Рома остана со играч помалку на дуелот.

Аталанта со овој бод испушти да се искачи на второто место, по вчерашниот пораз на Милан.

 

sportmedia.mk