Супер Лигата предивика домино ефект врз клубовите. Откако неколку клубови најавија откажување на учеството во ова натпреварување, сега следуваа оставки од страна на првите луѓе на Манчестер Јунајтед и на Јувентус.

Ед Вудворд и Андреа Ањели наводно си поднеле оставки од раководните позиции на двата клуба откако е се појасно дека Супер Лигата ќе доживее „крах“, односно нема ни да започне, иако овие два тима го најавија учеството.

Сепак, овие информации засега се само шпекулации, но многу е веројатно е дека ќе се остварат и тоа уште вечерва.

sportmedia.mk