Она од што стравуваа сите во Уругвај предмалку го потврди полицијата. Франко Акоста, некогашниот младински репрезентативец на оваа земја, кој своевремено беше дел и од шпански Виљареал, е пронајден мртов откако падна во водите на локална река. Тој според последните информации заминал да вози кајак но во еден момент потонал во длабоките води и повеќе не се појавил на површината. Инцидентот се случи пред неколку дена, и шансите да биде пронајден жив беа многу мали.

Тоа денеска се обвистини, откако власите го пронајдоа неговото беживотно тело.

 

sportmedia.mk