Тоа е “Баба Марта“. Во Кратово и во март снегот не е изненадување. Ова е фото од час и нешто повеќе пред мечот Силекс – Шкупи кој започнува во 15 часот. Теренот на Градскиот стадион во Кратово е под снег, но сепак како што велат нашите информации овој натпревар ќе се игра.

Инаку не е тајна дека и на Силекс и на Шкупи овие бодови им се повеќе од потребни, неопходни. За домашните во битката за опстано, а на гостите во трката со Шкендија за шампионската титула.

 

sportmedia.mk