ФОТО: Словенци меѓу „Фалангата“ во Загреб

Двајца ентузијастички настроени навивачи на Словенија го минаа натпреварот во Загреб против Македонија навивајќи веднаш зад клупата на Раул Гонзалес.

Од Вардар до Триглав во Загреб

Фото: Дерби.мк

Поврзани

Најнови вести

Коментари