Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов вчера беше домаќин на претседателот на Србија Александар Вучиќ, премиерот на Албанија Еди Рама и премиерот на Македонија Зоран Заев.

На сите им подели подароци, но она што е интересно им подели и дресови. Па така, Еди Рама е познат како голем фан на Јувентус, па Шилегов му подари дрес од италијанскиот тим. Александар Вучиќ доби дрес од Црвена Звезда, а Зоран Заев од Вардар.