ТАКА КОМЕНТИРААТ СВЕТСКИТЕ МЕДИУМИ

ФОТО: Пандев има пенис на главата

Неговиот тим доживеа минимален пораз во првенствената пресметка против екипата на Удинезе, а напаѓачот на Џенова беше заменет во 39 минута

За жал, капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев, е предмет на исмејување на поголемиот дел од социјалните мрежи.

Неговиот тим доживеа минимален пораз во првенствената пресметка против екипата на Удинезе, а напаѓачот на Џенова беше заменет во 39 минута.

Фризурата на Пандев е главна тема на ФБ гупите на кои доминираат фудбалските теми, а поголемиот дел од нив коментираат дека напаѓачот на Џенова има пенис на главата.

Поврзани

Најнови вести

Коментари