СЕ Е ПОДГОТВЕНО ЗА ГОЛЕМИОТ СПЕКТАКЛ

ФОТО: Ѕвездите на Зенит го тестираа зелениот тепих на "Филип Втори"

Долго очекуваниот дуел ќе се одигра утре на националната арена "Филип Втори" со почеток во 21:05 часот

Рускиот гигант, тимот на Зенит, е првиот противник на актуелниот шампион на Македонија, екипата на Вардар, во групната фаза од најмасовното клупско натпреварување, Лига Европа.

Долго очекуваниот дуел ќе се одигра утре на националната арена "Филип Втори" со почеток во 21:05 часот.

ФОТО: Д.Митрески

Поврзани

Најнови вести

Коментари