Фудбалерите на Виљареал имаат водство од 1:0 во големото финале од Лигата на Европа. На дуелот во Гдањск, Шпанците со голот на Жерар Морено во 29. минута успеаја да ги шокираат Англичаните, кои почнаа силно, направија жесток притисок кон шпанскиот гол, но освен еден обид на МекТоминај не успеаја посериозно да се заканат.

Солскјер и неговите соработници ќе мора да направат некоја нова шема за вториот , решавачки дел од мечот.

 

sportmedia.mk