Фудбалската федарација и репрезентација испрати порака за поддршка на Кристијан Ериксен кој се бори за живот откако се онесвести на дуелот Данска – Финска во Копенхаген.

Дуелот официјално е прекинат, а се чекаат вести за состојбата на данскиот репрезентативец.

 

sportmedia.mk