Легендарниот Формула 1 возач Фернандо Алосно доживеа тешка сообраќајна несреќа откако денеска во Швајцарија возејќи велосипед бил удред од автомобил. Притоа се здобил со тешки повреди, неколку скршеници, и веднаш е хоспитализиран. Во моментов е вон животна опасност како што јавуваат медиумите, но во текот на утрешниот ден ќе се знаат многу повеќе детали околу оваа несреќа.

 

sportmedia.mk