Тежок удар да кошаркарскиот тим на Фенербахче кој се соочува со мини пандемија на коронавирус во екипата.

Заразени има многу, па во авионот на пат за Москва каде што Фенербахче треба да го игра следниот дуел од Евролигата против ЦСКА, вечерва од 19:00 часот ги нема пред се тренерот Игор Кокошков, а покрај него  и Џарел Еди, Боби Диксон, Едгарас Улановац Јагит Онан…

Сите овие дефинитивно го пропуштаат двомечот со ЦСКА во рамките од четвртфиналето од Евролигата.

Фенербахче последниот меч го одигра на 11 април и тоа со младински тим против Бурсаспор, а проблемите станаа уште поголеми една недела подоцна кога беше одложено големото дерби против Анадолу Ефес.

 

sportmedia.mk