Роџер Федерер му се врати на тенисот откако денеска во Доха со 2:1 во сетови го победи британецот Даниел Еванс.

Федерер направи долга пауза која траеше 13 месеци, и сега очигледно одморен и свеж се враќа во тенискиот карван.
Денешниот меч за него не беше воопшто лесен и траеше два и пол часа. Еванс пружа доста добар отпор, но на моменти Федерер ја покажа својата класа и немаше милост кон противникот.

 

sportmedia.mk